Aktuality

Časopis Výživa a potraviny č. 2/2023

Časopis Výživa a potraviny
Vyšlo č. 2 časopisu.
Toto číslo i další můžete objednávat jako tištěný i e-časopis.
Předplatné objednávejte zde.
Všechny možnosti jak získat časopis zde.

19. 5. 2023 Vyjádření ke komunikaci PharmDr. Margit Slimákové na sociálních sítích

Zaznamenali jsme komunikaci na sociálních sítích paní PharmDr. Margit Slimákové s fotografií závěrečného obrázku z prezentace, která byla prezentována na konferenci ke školnímu stravování ( 17.5.2023). Danou konferenci pravidelně pořádá Společnost pro výživu. Paní PharmDr. Margit Slimáková, která na konferenci dle naší evidence nebyla, mylně interpretuje daný závěr prezentace jako názor Společnosti pro výživu a poškozuje tak její dobré jméno.

Výživa dětí a specifika výživy dítěte s dietním omezením

Výživa dětí a specifika výživy dítěte s dietním omezením
Zajímá vás výživa dětí a obzvláště výživa dětí s dietním omezením? Otevíráme jednodenní odborný kurz, jehož cílem je získat znalosti týkající se výživy dětí se zaměřením na specifika výživy nemocného dítěte. Garantováno Českou asociací sester.
Nejbližší volný kurz je 15. 6.

Věděli jste, že Společnost pro výživu je oprávněna jako jedna z mála nezávislých odborných společností vydávat doporučení k potravinářským výrobkům? odkaz

Bílkoviny a dosažení ideální váhy

Další článek ze série Současný pohled na význam bílkovin ve zdravé výživě se zaměřuje na oblast hubnutí.
Jaký je význam bílkovin pro dosažení ideální váhy, proč zrovna bílkoviny pomáhají zhubnout a mnoho dalších informací najdete v článku Bílkoviny a dosažení ideální váhy od MUDr. Václavy Kunové.

odkaz

Přečtěte si

Ministersvo zemědělství
Tyto webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu MZe č. 46/2018 „Vzdělávání odborné a laické veřejnosti v oblasti výživy a veřejného zdraví“.

Získané granty